керамички Мозаик

 • Заоблени плочки од мозаик -18мм бел црн керамички мозаик Плочки

  Заоблени плочки со мозаик -18мм Бели црни керамички плочки со 18мм Преглед на производот Преглед на производот: Заоблени плочки од мозаик -18мм бел црн керамички плочки материјал: керамичка големина:15x16 договорете; 294дебелина x315mm:6mm должина: 1.8Дијаметар на дијаметар:19mm Површински третман: Сјајно, полу-сјајна боја: Бела, црна, сина сцена што се применува:бања, туш, кујна, ресторан, Идови, кат ... Време на производство: ќе потрае некое време до…
 • Керамички мозаик од бел плоштад за бањи

  Плочка од керамички мозаик од бел плоштад за бањи Преглед на производот Ставка: Бела плоштад Керамичка мозаична плочка за бањи Материјал: Големина на керамички чипови:48Големина на лист x48mm:306дебелина x306mm:6mm Површински третман: Сјајно (исто така имаат мат површина) боја: Бела сцена што се применува:бања, туш, кујна, ресторан, базен ... Време на производство: (приближно. 1 недели). пакет:20парче / картон; 1.873м2 / кутија; 72картон / палета. 6 капсули во 1…
 • Плочка со сина керамичка мозаична плочка за базен

  Ставка за преглед на производи со плочки со керамички сина боја со пукнатина: Сурово сино керамички материјал за плочки од мозаик: Големина на керамички чипови:48дебелина x48mm:6мм Големина на лист:306Достапност x306mm: Направено за нарачка Површинска обработка: Сјајно, пукнатина, Ледена боја:тип на сина боја: Директен стил: Боемска, Медитеранска сцена што се применува:Користете за затворено или на отворено, станбен под и wallsидови Погоден за бањи,…
 • Порцелански керамички плочки од мозаик за wallид

  Плочки со мозаик во Кина керамички плочки Преглед на производот Ставка:Плочки од мозаик во Кина керамички плочки Материјал: керамичка големина на чип: неправилна големина на листот: 300*300mm(12"x12") 1многу: 11парчиња = 11 квадратни метри = 1 квадратен метар Дебелина:6mm Површински третман: кристализација Стил:Време на производство на Кина: (приближно. 1-3 недели) . пакет:202парче / картон; 2м2 / кутија; 72картон / палета. Поддршка: Достапност на мрежа: Направено за нарачка на производи за апликација: 1.Идеални плочки за внатрешна и надворешна…
 • Шестоаголни плочки со мозаик - Бело црн керамички мозаик

  Преглед на производот Ставка:Шестоаголни плочки со мозаик - Бело црно керамички материјал со мозаик: керамичка големина:25х26мм; Должина300 x Дијаметар260мм;12.82парче = 1мм Дебелина:6mm Површински третман: Сјајна боја:Бела,Црно, Процес на сиво грб:Поддршка од мрежа, применлива сцена:бања, туш, кујна, ресторан, Идови, кат ... Време на производство: ќе потрае некое време за производство (приближно. 1-2 недели) . Тип на занает: Дома подобрување, Пакет за изработка на мозаик:20парче / картон;1.56м2 / кутија; Внатрешна амбалажа…
 • glass mosaic murals flower pattern for home decoration

  glass mosaic murals flower pattern for home decoration Material: glass mosaic murals flower pattern for home decoration Glass mosaic murals comes on a mesh backing, rolled as a carpet in one piece(for mosaics less than 3 квадратни метри) . Important: Can be customized to your preferred size…
 • Плочка од керамички мозаик од бел плоштад за бањи

  Преглед на производот Ставка:Бела плоштад Керамичка мозаична плочка за бањи Материјал: Големина на керамички чипови:48Големина на лист x48mm:306дебелина x306mm:6mm Површински третман: Сјајно (исто така имаат мат површина) боја:Бела сцена што се применува:бања, туш, кујна, ресторан, базен ... Време на производство: (приближно. 1 недели) . пакет:20парче / картон; 1.873м2 / кутија; 72картон / палета. 6 capsules in 1 row, 6x6 rows equal to one tablet,10.68 pieces…
1 страница 1 од 1

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега