• Насловна
 • Производители и добавувачи на уметнички плочки од мозаик. Accept customization and send samples

Производители и добавувачи на уметнички плочки од мозаик. Accept customization and send samples

 • Прилагодено рачно изработени мозаично сликарско uralидно украсување на Wallид

  Прилагодено рачно изработено мозаично сликарство Wallиден предмет: Прилагодено рачно изработено мозаично уметничко сликарство wallиден декор Материјал: Можете да изберете стакло или мермер(камен) или керамички. Површински третман: Сјајна или мат големина: Продадено од квадратната нога. Прилагодено според саканата големина. дебелина: 4мм Тежина: 1м2 = 8 КИЛОГРАМ (17.4…
 • Делфините Рачно изработени музејски фреска за подот и базенот

  Делфини рачно изработен мозаичен мурал за производител на подови и базени: KST MOSAIC, Ние сопствена фабрика се наоѓа во градот Foshan провинција Гуангдонг, Кина. Точка: Делфини Работен мозаик Декоративен Wallиден базен за бања: стакло, и можете да изберете мермер(природни камења) или керамички. Површински третман: Сјајна или мат големина: Дизајн
 • Рачно изработени добавувачи на uralид од мозаик

  Рачно изработени добавувачи на mидни слики од мозаик за wallиден материјал: стакло,и имаме мермер(природни камења) керамика од вас да изберете. Површински третман: Сјајна или мат големина: прилагодено според потребната големина. дебелина: 4мм Тежина: 1м2 = 8кг(17.4 bs) Применлива сцена: Користењето и локациите за прикажување се неограничени! Време на производство: прилагодено на дизајнот, тоа ќе
 • Рачно изработени Мозаик Фреска за дизајн на лого

  Handcrafted Mosaic Mural for logo design Item: Производител на дизајн на лого за мозаик: KST MOSAIC factory Material glass, Можете да изберете мермер(природни камења) или керамички. Површински третман: Сјајна или мат големина: Дизајн прилагодено за да нарачате дебелина: 4мм Тежина: 1м2 = 8кг(17.4 bs) Применлива сцена: Користењето и локациите за прикажување се неограничени!…
 • Рачно изработени Мозаик Фреска за украсување на домови

  Handcrafted Mosaic Mural for home decoration Manufacturer: Фабрика KST MOSAIC, We own factory located in Foshan and Yunfu.Guangdong Province, Кина. Точка: Мозаик уметнички дела дома украс Материјал: Можете да изберете стакло или мермер(природни камења) или керамички. Површински третман: Сјајна или мат големина: Design can be customized as to size and/…
 • Рачно изработени Мозаик Фреска и рачно изработен мозаик

  Handcrafted Mosaic Mural and handmade mosaic Item: Мозаик уметнички дела - Апстракт Бело црн коњ на рачно изработен мозаичен фреска и рачно изработен мозаичен материјал: стакло,и имаме мермер(природни камења) керамика од вас да изберете. големина: прилагодено според потребната големина. Применлива сцена: Користењето и локациите за прикажување се неограничени!…
 • Прилагодено цвеќе од колаж со пеперутка, Мозаик фреска медалјон

  Customized butterfly collage flower crystal mural Item: Прилагодено uralиден материјал од цветно-кристален колаж со пеперутка: Големина на кристално стакло: 300*300mm, 318*318 mm Големина на чип: 10*10 mm, 25*25 мм Површинска завршница: Сјајни сертификати: Испорака: 5Lead 10 дена предност. Со брод,Експрес DHL / TNT / FedEx, воздушен товар итн. Испорака & Сервис: Навремена достава секој пат. Provide reliable service…
 • Прилагодено украсување wallиден украсен stalиден декор Мозаичен фреска медалјон

  Custom crystal bedroom wall decor Mosaic mural medallion Item: Прилагодено кристално спално decorидно украси collидно украсување од mиден мозаик Број на модел: Здраво Кити мурален материјал: Големина на стаклен лист: 300*300mm, 318*318 mm Големина на чип: 25*25mm, 10*10 мм Површинска завршница: Сјајна испорака: 5Lead 10 дена предност. Со брод,Експрес DHL / TNT / FedEx, воздушен товар итн. Испорака &…
 • Роза шема Мозаик фреска иден декор

  Rose pattern Mosaic mural medallion wall decor Item: Обичен мозаик со роза од розова шема, Број на модели: Материјал за роза: Големина на стаклен лист: 300*300mm, 318*318 mm Големина на чип: 10*10mm, или прилагодена големина Површинска завршница: Сјајна испорака: 5Lead 10 дена предност. Со брод, Експрес DHL / TNT / FedEx, воздушен товар итн. Испорака & Сервис: Timely…
 • Декор на решетката Мозаик фреска медалјон за кујнски грб

  Lattice decor Mosaic mural medallion for kitchen backsplash Item: Lattice decor custom mural for mix-glass Material: Големина на стаклен лист: 300*300 mm Големина на чип: 15*15 mm, 25*25мм Површинска завршница: Glossy Delivery &Shipping 5~10days lead time. Со брод, Експрес DHL / TNT / FedEx, воздушен товар итн. OEM/ODM Accept Package Standard cartons and wooden pallets…
 • Стакло мозаик Мозаик фреска медалјон за дневни соби

  Glass mosaic Mosaic mural medallion for living rooms Item: Glass mosaic collage wall mural for rose flower Model NumberGlass mural Material: Големина на стаклен лист: 300*300mm, 326*326mm Големина на чип: 15*15mm, or customized Surface finish: Сјајна испорака: 5Lead 10 дена предност. Со брод, Експрес DHL / TNT / FedEx, воздушен товар итн. Испорака & Сервис:…
 • Handcrafted mosaic mural landscape for wall decoration

  Handcrafted mosaic mural landscape for wall decoration By definition, a handcrafted mosaic mural landscape for wall decoration is a very large image, such as a painting or enlarged photograph, applied directly to a wall or ceiling. In the case of mosaic murals, it is not a painting or…
 • Fashion wall mural design mosaic tiles flamingo pattern for outdoor walls exterior wall

  Fashion wall mural design mosaic tiles flamingo pattern for outdoor walls exterior wall Shape: Customized Mounted technique: on net Sheet size: Customized Thickness: 4mm or more Inner packing: plastic sheet, цртан. Надворешно пакување: seaworthy wooden crate Package: sheet or full pattern packing with neutral carton Making type:…
 • Рачно изработени мозаик од кинеско сликарство за украсување на wallидови

  Handcrafted mosaic of Chinese painting for wall decoration Backside process: Mesh backing Production time: 10-15 Days Facility: Имаме стаклени печки, машина за сечење стакло, инјекција машина и со голема машина за сечење, машина за полирање и машина за вода, итн. материјал: Можете да изберете стакло или мермер(природни камења) или керамички. пакет:…
 • Hand crafted mosaic for painting

  Hand crafted mosaic for painting Backside process: Mesh backing Production time: 10-15 Days Facility: Имаме стаклени печки, машина за сечење стакло, инјекција машина и со голема машина за сечење, машина за полирање и машина за вода, итн. материјал: Можете да изберете стакло или мермер(природни камења) или керамички. пакет: cut into pieces…
12 страница 1 од 2

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега